Що таке зелений тариф?


Зелений тариф - спеціальний тариф, за яким держава, в особі державного підприємства «Енергоринок», купує у підприємств і фізичних осіб електроенергію, вироблену з використанням відновлюваних джерел енергії - сонця, вітру, біомаси, а також води (малих ГЕС).

Зелений тариф на сонячну енергію від домогосподарств дозволяє найкращим чином використовувати сонячні фотоелектричні установки для енергопостачання приватних будинків, зробити їх рентабельними і економічно привабливими. Домогосподарства з зеленим тарифом отримують виплати за весь надлишок сонячної енергії, поданої в зовнішню мережу.

 

Закон про зелений тариф в Україні

В Україні тарифи на електроенергію, вироблену з використанням різних відновлюваних джерел енергії, прийняті на законодавчому рівні і описані в Законі про зелений тариф.

Мета введення зеленого тарифу в Україні - стимулювання розвитку нових видів енергетичних ресурсів, залучення інвестицій в технології використання відновлюваних джерел енергії. Основні переваги домогосподарства, який встановив сонячні батареї і де підключений зелений тариф - економія електроенергії від мережі, реальна окупність енергозберігаючого обладнання, і, як головне, - отримання прибутку за сонячну енергію.

 

Детальніше: Зелений тариф, альтернативні джерела енергії

Мережева сонячна електростанція (без резерву)


Як це працює:

Мережева сонячна електростанція складається всього з двох основних компонентів (мережевого інвертора та сонячних панелей). Для монтажу та повноцінної експлуатації мережевої станції  додатково потрібно: системи кріплення сонячних панелей, кабель для сонячних систем, конектори, запобіжники, роз’єднувач постійного струму, пристрої захисту від імпульсних перенапруг (ПЗІП), автоматичні вимикачі, пристрій контролю фаз.

Мережевий інвертор підключається до електромережі споживача. Прилад обліку електроенергії повинен бути придатний для обліку генерації енергії в електромережу.  Включений в електромережу інвертор перетворює постійний електричний струм від сонячних панелей  в  змінний 220 (380) Вольт, синхронний по фазі й частоті, з електромережею струм. В електромережі електрострум інвертора складається з мережевим електрострумом. Якщо через навантаження споживача сила струму буде менше ніж сила струму інвертора , невитрачена частина струму буде протікати в зовнішню електромережу через прилад обліку електроенергії, а сам прилад обліку буде підраховувати генерацію енергії в електромережу.

Розподіл виробітку електроенергії по місяцях буде нерівномірним, і максимальний виробіток  буде в літні місяці.

Мережева сонячна електростанція + резерв

Як це працює:

Мережева сонячна електростанція з функцією резервного живлення складається з сонячних фотоелектричних панелей підключених до мережевого інвертора з резервною  функцією і акумуляторних батарей.  Для монтажу та повноцінної експлуатації мережевої станції  додатково потрібно: системи кріплення сонячних панелей, кабель для сонячних систем, конектори, запобіжники,  силові кабелі для акумуляторів й акумуляторні перемички, роз’єднувач постійного струму, пристрої захисту від імпульсних перенапруг (ПЗІП), автоматичні вимикачі, пристрій контролю фаз.

Мережевий інвертор підключається до електромережі споживача. Прилад обліку електроенергії повинен бути придатний для обліку генерації енергії в електромережу. Включений в електромережу інвертор перетворює постійний електричний струм від сонячних панелей в змінний 220 (380) Вольт, синхронний по фазі й частоті ,з електромережею струм. А також генерує змінний струм на вихід резервного живлення. В електромережі електрострум інвертора складається з мережевим електрострумом. Якщо через навантаження споживача сила струму буде менше ніж сила струму інвертора, невитрачена частина струму буде протікати в зовнішню електромережу  через прилад обліку електроенергії, а сам прилад обліку буде підраховувати генерацію енергії в електромережу. Паралельно інвертор заряджає акумулятори від сонячних панелей. При відсутності зовнішньої напруги, інвертор забезпечить живлення  навантаження через окремий (резервний) вихід змінного струму від акумулятора і сонячних панелей.

Мережева фотоелектрична станція

 Мережева Фотоелектрична станція

Автономні фотоелектричні станції


Автономні фотоелектричні станції можуть працювати в якості основного джерела електроенергії або джерела безперебійного електроживлення. Вони незамінні там, де немає можливості підключитися до електромережі загального користування, але є необхідність у надійному джерелі електроенергії стабільної якості: відокремлені котеджі і готелі, АЗС, віддалені від комунікацій виробничі і комерційні об'єкти.

Ці станції не підтримують паралельну роботу з централізованою електромережею, проте здатні працювати спільно з зовнішніми мережами, дизельними генераторами, вітрогенераторами і міні ГЕС.

Автономна система енергопостачання на сонячних батареях в загальному випадку складається з:

  • Сонячних батарей (модулів, панелей);
  • Аккумуляторної  батареї (АКБ);
  • Контролера розряду  акумулятора;
  • Сполучних кабелів, конекторів, запобіжників, пристроїв автоматичного відключення, ПЗІП.

Якщо споживачеві необхідно мати змінну напругу, то до цього комплекту додається інвертор-перетворювач постійної напруги в змінну.

Схеми автономного  енергопостачання на сонячних батареях приведено на малюнку:

Автономна фотоелектрична станція

Автономна Фотоелектрична станція

Для чого це потрібно?


Опалення та водопостачання - найважливіші системи для комфортного проживання і без них наш будинок перетворюється в сумну і незатишну "коробку".


Постійне, без перебоїв, електропостачання опалювального котла і водяної помпи - це найважливіша причина для установки  ДБЖ (Джерела Безперебійного Живлення) в приватному будинку.


Багато людей звикло використовують бензинові та дизельні генератори, але це минуле століття, технічний прогрес, як то кажуть, «крокує семимильними кроками», і всі сучасні і просунуті власники будинків, котеджів а, найчастіше, і квартир зупинили свій вибір на джерелах безперебійного живлення в комплексі з акумуляторними батареями.

Детальніше: Безперебійний блок живлення, джерело живлення у Львові